Sala weselna Radom i okolice – Wasze wymarzone wesele na idealnej sali

W Radomiu i okolicach mamy kilka sal weselnych, które szczycą się fantastycznymi wnętrzami, nienagannymi manierami a co za tym idzie wyjątkową gościnnością, przepyszną kuchnią, fantastyczną lokalizacją a przede wszystkim te sale weselne dołożą wszelkich starań aby Wasz dzień, dzień ślubu i wesela był niezapomnianym przeżyciem.

Chcę Wam przedstawić kilka sal, na których przebija się profesjonalizm i pyszne jedzenie, a my Pink umbrella uwielbiamy na nich pracować i współpracować z obsługą, bo jest na najwyższym poziomie. 

Idealna oferta w pięknym miejscu na zorganizowanie wyjątkowego przyjęcia weselnego lub okolicznościowego.

Stworzyłam dla Was artykuł, w którym poznacie właścicieli, dyrektorów lub menagerów w swojej pracy ale też z tej ludzkiej strony. Żartobliwe odpowiedzi wyłapiecie od razu a profesjonalizm czuć od pierwszego zdania.

Tak! Miejsce w którym organizujecie swoje wesele, ślub plenerowy czy inne imprezy okolicznościowe tworzą nie mury, a ludzie. I to dzięki nim, ten wyjątkowy dzień, jeden jedyny, wygląda tak wspaniale. Dlatego każda z wymienionych sal weselnych i hoteli otrzymała dwa zestawy pytań, jeden dla wszystkich taki sam o praktycznych informacjach dotyczących sali weselnej: cena talerzyka, menu weselne, dodatkowe koszty wesela, pokoje hotelowe dla gości i to od czego zacząć, czyli kiedy podpisać umowę. Drugi zestaw pytań - bardzo indywidualny. Dowiecie się w tej części, dlaczego właściciele sal wybrali taką ścieżkę zawodową, jak spędzają wolny czas lub kilka ciekawostek o historii budynku. 

Wybierz jedną z tych sal weselnych a się nie rozczarujesz!

Doświadczony zespół przeprowadzi Was przez wszystkie etapy organizacyjnie dbając o spójność menu i organizację wesela. Menu, które zaproponuje każda z sal jest rozszerzone tak, żeby zachwycić prawdziwych smakoszy tradycyjnej kuchni polskiej ale też pozwoli delektować się koneserom, prawdziwym znawcom i miłośnikom wytwornych dań. Indywidualne życzenia i preferencje nie zostaną bez echa a odpowiedź znajdziecie już za chwilkę. Podczas całego przyjęcia weselnego jesteście otoczeni opieką na najwyższym poziomie.

Romantyczna sesja zdjęciowa w ogrodzie wymarzonego domu weselnego, szalona zabawa w klimatyzowanych salach a za stołami pogaduchy z przyjaciółmi i rodziną przy kapitalnych posiłkach i dobrym winie, a może czymś mocniejszym, bo alkohol, który można wypić na raz – wódka weselna jest najczęściej wybieranym na wesele. 

Artykuł nie jest sponsorowany. Artykuł na temat sal weselnych jest pomysłem fotografa i filmowca, założycielki Pink umbrelli - Anny Jareckiej. Powstał dzięki kreatywności i otwartości oraz profesjonalnej współpracy pomiędzy osobami zarządzającymi obiektami a autorem tekstu. Mam nadzieję, że informacje pomogą Wam w wyborze odpowiedniej sali a Wy będziecie mogli z zadowoleniem zapytać o ofertę ślubną. 

Dzięki niezwykłej determinacji i pasji właścicieli oraz zaangażowaniu oddanego personelu udało się stworzyć wyjątkowe miejsca, które cieszą się Waszym uznaniem. Zapraszam Was do lektury! Jeśli będziesz chciał wrócić do artykułu i zainteresuje Cię jedna z sal weselny wystarczy kliknąć w nazwę i zostaniesz przeniesiony w odpowiedni punkt z tekstem o danej sali weselnej.

Pasja

Pałac Domaniowski

Spacerowa

Dwór Zbożenna

Sala bankietowa Honotu & Catering

Selavi

Rubin

❤  Dworek Saski

 

Restauracja Pasja

Juliusza Słowackiego 206, Radom

48 365 21 60

https://www.pasjaradom.pl/

Na pytania odpowiadają właściciele Milena i Maciej Montelatic

1. Na stronie czytamy, że Pasja to więcej niż restauracja a miejsce stworzone jest z miłości do gotowania. Kiedy i czy tylko z miłości do gotowania powstała Pasja?

Nasza restauracja powstała już ponad 11 temu, pomysł na stworzenie własnej restauracji przyszedł dość szybko po przeniesieniu się Maćka do Radomia. Maciek jest z Kalisza, poznaliśmy w 2008 roku, gdy pracował jako szef kuchni w Anglii. Po kilku miesiącach już mieszkaliśmy w Radomiu, a po niecałym roku mieliśmy plan na własną restaurację. Zaczęliśmy przebudowę budynku i w 2011 roku powstała Restauracja Pasja.

2. Co w gotowaniu sprawia Wam najwięcej przyjemności?

Najbardziej lubimy gdy restauracja jest pełna Gości a na kuchni "tabaka", wtedy jesteśmy w swoim żywiole.

3. Zajmujecie się tym miejscem razem, macie stały podział obowiązków?

Tak. Maciej zajmuje się kuchnią, Milena salą :-)

4. Zostaliście wielokrotnie nagrodzeni? Co to za wyróżnienia i jak na Was wpłynęły?

Największą dumę przyniósł nam wpis naszej restauracji, jako pierwszej w Radomiu do Żółtego Przewodnika Gault & Millau 2018 i w kolejnych latach, gdzie oceniane są najlepsze restauracje w Polsce.

5. Szkolenia z „kucharzenia” u Macieja? Jest szansa nauczyć się u Was kroić cebulę lub piec najbardziej wymagający kawałek mięsa?

Pracownia Kulinarna by Montelatic to miejsce, gdzie można nauczyć się wielu trików, zarówno przy gotowaniu, pieczeniu, smażeniu ale i zabrać garść przydatnych w kuchni informacji do domu. Nasze szkolenia to przed wszystkim dobra zabawa i miło spędzony czas przy wyśmienitej kuchni z lampką wina.

6. Pasja to głównie restauracja ale organizujecie wesela i inne imprezy okolicznościowe. Która strona gastronomi daję większą satysfakcję?

Największą satysfakcje daje gotowanie dla Gości restauracyjnych, dań z karty. Bardzo lubimy też wyzwania, niecodzienne zamówienia, podejmujemy się takich zadań z przyjemnością, mam na myśli np. pieczenie dziczyzny w całości, przygotowywanie całych faszerowanych ryb, kaczek, gęsi itd.

7. Na gastronomicznej mapie Radomia powstaje nowe bistro i restauracja Kuchnia i wino. Co możecie nam już zdradzić? Kiedy strat?

Nasz nowopowstający projekt "Kuchnia i wino" bistro & restaurant to uzupełnienie oferty Restauracji Pasja. W bistro będziemy serwować śniadania, włoską pizzę, lekkie europejskie dania i nietuzinkowe desery. Start już niebawem, zależy to już tylko od uzyskania pozwoleń, mamy nadziej, że na majówkę się widzimy :-)

8. Wracając do Pasji. Ile gości pomieści Wasza sala weselna i czy dysponujecie miejscami noclegowymi?

Nasza sala bankietowa pomieści przyjęcia do 70 osób wraz z miejscem do tańca. Nie posiadamy miejsc noclegowych.

9. Co znajdziemy w menu Pasji? Co szczególnie polecacie?

Najpopularniejszy u nas jest chyba nasz Stek rasy Herreford serwowany na gorącym, lawowym kamieniu. Goście sami dostosowują stopień wysmażenia do swoich preferencji

10. Coraz więcej osób boryka się z problem nietolerancji pokarmowych. Czy Wasza kuchnia oferuje potrawy dla osób ze specjalną dietą, np. bezmięsną, bezglutenową, bez mleka? 

Nasza karta jest różnorodna i każdy znajdzie coś dla siebie, jeśli jest taka potrzeba to przygotowujemy dania ze specjalnymi wytycznymi dietetycznymi.

11. Maciej – szef kuchni to wcielony Gordon Ramzey czy raczej opanowany Kurt Scheller?

Gordon Ramsey zdecydowanie! Zresztą miał okazję poznać Ramseya w jednej z restauracji, w której wtedy Maciej był szefem kuchni. 

12. Czy zainteresowane Pary Młode mogą zorganizować u Państwa ślub plenerowy cywilny lub kościelny i czy pomagacie w organizacji? 

Nie jesteśmy stricte domem weselnym, nie było nigdy takiego zapotrzebowania.

13.  Jaki styl wesela można zaaranżować w Waszym obiekcie weselnym, tak żeby był spójny ze stylem sali?

Styl raczej nowoczesny, sala jest na tyle uniwersalna, że dekoratorki przyozdabiają ją w różnych stylach.

14. Ile dań oraz ile przystawek warto zamówić, żeby było w sam raz?

To już jest kwestia rodzaju planowanego przyjęcia, ilości zaproszonych gości, czasu planowanego przyjęcia. 

15. Czy uda Ci się w dwóch zdaniach opowiedzieć co składa się na tzw. talerzyk oraz jakie przełożenie ma cena co do jakości?

Na przyjęcie weselne polecamy menu 5 dań gorących, 6 przystawek, ciasto domowe, napoje. W cenę za talerzyk wliczone jest już wszystko, co jest związane z przygotowaniem przyjęcia. Nasza oferta jest atrakcyjna cenowo w porównaniu z domami weselnymi a wiec zorganizowanie u nas niedużego przyjęcia, będzie atrakcyjne cenowo za najwyższą jakość.

16.  Jakie są jeszcze możliwe dodatkowe koszty wesela, poza talerzykiem?

Dodatkowy koszt to tort, korkowe i dekoracje.

17. Czy w lokalu znajduje się dodatkowe pomieszczenie organizacyjno-logistyczne, w którym swój sprzęt mogą przechować zewnętrzni usługodawcy lub sama para młoda? 

Tak, mamy mały pokoik gdzie można przechowywać rzeczy.

18. Czy dysponujecie miejscami noclegowymi, a jeśli nie czy możecie polecić hotel blisko Waszego lokalu?

Nie posiadamy miejsc noclegowych

19. Kiedy jest najlepszy moment, żeby para Młoda podpisała umowę na realizację wesela?

Ze względu na to, że nie jesteśmy domem weselnym dysponujemy terminami i można u nas zorganizować przyjęcie nawet z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem.

20. Czym wyróżniacie się spośród innych obiektów, zajmujących się imprezami okolicznościowymi?

Jesteśmy restauracją, możemy przyjąć 70 osób, dzięki czemu możemy poświęć więcej czasu i przygotować bardziej wykwintne menu. 

21. Z czego jesteście najbardziej dumni? Co czujecie kiedy po zaparkowaniu auta, stajecie przed wejściem do budynku?

Nasza restauracja powstała z miłości do gotowania i gdy mamy dużo Gości, parking jest zapełniony to czujemy się dumni.

22. Czy jest coś, o co nie zapytałam a chcielibyście wspomnieć?

Zapraszamy do naszej restauracji i nowopowstającego bistro Kuchnia i Wino - znajdziecie tam nas i nasz znany już w mieście smak.

23. Co chcielibyście życzyć wszystkim narzeczonym, którzy planują ślub?

Życzymy im tyle miłości, ile my mamy do siebie nawzajem, abyście byli dla siebie partnerami i szanowali się na co dzień.

 

Pałac Domaniowski 

Resort & Conference

Konary 8, 26-432 Wieniawa

48 312 11 15

https://palacdomaniowski.pl/

Na pytania odpowiada dyrektor p. Anna Szyszka

1. Pałac Domaniowski to zachwycająca lokalizacja, czy faktycznie dla Par Młodych to główny atut?

Tak jest to jeden z wielu atutów, oprócz tego spokojna i cicha okolica, panująca dookoła zieleń i uroki przyrody, miły  i zawsze pomocny personel 😊

2. Wakeboarding i Surfing to dla zapalonych sportowców, ale można skorzystać u Was też z innych form rozrywki. Jakich?

Posiadamy szeroki wachlarz atrakcji min:, wypożyczalnia sprzętów wodnych, rowerów elektrycznych, kijki do nordic walking, boisko wielofunkcyjne, tyrolka, minigolf, piłkarzyki, ping – pong, plac zabaw dla dzieci w środku znajduje się również sala gier, sala zabaw dla dzieci, spa wellnes oraz pomieszczenie z urządzeniami cardio 

3. Konary na kartach dziejów pojawiają się w początku XV wieku, jako rodowa posiadłość Firlejów (Konarskich). Majątkiem administrowali do 1540 roku. A kolejno Kochanowscy m.in. Jan. Czy dworek przypomina ten sprzed lat?

Dworek 12 lat temu został gruntownie odrestaurowany  i rozbudowany, budynek pozostał zachowany w oryginalnych fundamentach, dobudowane zostało dzisiejsze prawe i lewe skrzydło Pałacu oraz piętro hotelowe

4. Pałac Dworski na zewnątrz a jaki styl króluje w środku i czy łatwo dopasować kolor przewodni?

W środku również zachowana jest aranżacja pałacowa z pięknymi kryształowymi żyrandolami, kolory zaś są stonowane i można w dowolny sposób zaaranżować wybrany kolor lub motyw przewodni wesela lub przyjęcia 

5. W najbliższej okolicy, to Wy na każdym weselu podajcie przystawkę, najczęściej pasztet z wątróbek drobiowych. To pomysł zaczerpnięty z Francji? Zdradzi nam Pani przepis? 

Niestety to nasza słodka tajemnica😊  ale smakuje obłędnie.

6. Nowy dyrektor, nowy menager mimo, że w Pałacu pracuje się latami. Proszę nam zdradzić więcej szczegółów. 

Anna Szyszka – związana jestem z branżą gastronomiczną od 15 lat, bardzo lubię kontakt z ludźmi i podejmowanie nowych wyzwań, które stawia przede mną każdy nowy dzień, nowym menagerem jest Ewelina Lożyńska, która z Pałacem związała się w 2020 roku, od października 2022r, pracuje na stanowisku menagera, jest to pogodna i zawsze uśmiechnięta osoba, drugim menagerem jest Bartłomiej Kopania, który jest z nami od lutego 2022r, czyli też nowy nabytek, nikt nie może go przegadać, nadzoruje większość spraw technicznych oraz jest bardzo dobrym logistykiem, w trójkę dogadujemy się jak trzech muszkieterów.

Dobra i rodzinna atmosfera sprawia, że ludzie się ze sobą zżywają i lubią tu pracować. Zawsze można liczyć na czyjeś wsparcie i pomoc. Często organizujemy pracownicze spotkania w formie ognisk lub imprez. Poza tym nasz szef Pan Paweł Kępczyński zawsze organizuje świąteczne spotkania, na których składamy sobie życzenia, mamy wspólną kolację i wymieniamy się prezentami – jak w domu.

7. Osobna sala do konsumpcji i do tańczenia, czy to rozwiązanie sprzyja organizacji imprez okolicznościowych tzn. wesel, chrztów, komunii, bankietów, konferencji? 

Sale połączone są rozsuwanymi drzwiami, które po otworzeniu łączą obydwie sale taneczną i konsumpcyjną. Przy weselach bardzo dobra opcja. Natomiast jeżeli mamy dwie oddzielne imprezy zamknięte drzwi dają poczucie komfortu naszym gościom.

8. Przejdźmy teraz do praktycznych informacji, które poszukują nasze Pary Młode. Ile gości pomieści Wasza sala weselna i czy dysponujecie miejscami noclegowymi?

Nasza sala pomieści do 150 osób, ale organizujemy różne wesela, wtedy jest możliwość rozstawienia hali namiotowej na tarasie i połączenie jej z główna salą Pałacową, nasz hotel jest w stanie pomieścić 107 osób, posiadamy trzy typy pokoi. Pokoje 1 osobowe, pokoje dwuosobowe oraz apartamenty.

9. Co znajdziemy w menu Pałacu Domaniowskiego? Co szczególnie polecacie?

Wspomniany już pasztet domaniowski, pyszny rosół, wspaniałe i delikatne polędwiczki wieprzowe, wybór makaronów oraz menu przygotowane dla dzieci, a także wiele innych pyszności…

10. Coraz więcej osób boryka się z problem nietolerancji pokarmowych. Czy Wasza kuchnia oferuje potrawy dla osób ze specjalną dietą, np. bezmięsną, bezglutenową, bez mleka?

Nasi goście często zgłaszają takie uwagi, zawsze jesteśmy otwarci na ich sugestie i przygotowujemy dania według ich wskazań lub preferencji, z tym nie ma najmniejszego problemu.

11. Wasz szef kuchni to wcielony Gordon Ramzey czy raczej opanowany Kurt Scheller?

Szef kuchni to kobieta. Kasia raczej jest po środku tych dwóch panów. Z Pałacem związana od wielu lat, przez co jakość dań utrzymuje się na tym samym poziomie i świetnie wszystko smakuje.

12. Czy zainteresowane Pary Młode mogą zorganizować u Państwa ślub plenerowy cywilny lub kościelny i czy pomagacie w organizacji? 

Oczywiście zawsze staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych gości i pomagamy jak tylko możemy, organizujemy śluby plenerowe, cywilne, dodatkowym atutem jest bliskość kapliczki obok Pałacu, gdzie odbywają się również śluby naszych gości.

13. Jaki styl wesela można zaaranżować w Waszym obiekcie weselnym, tak żeby był spójny ze stylem sali?

Tak naprawdę to wszystko uzależnione jest od wizji Pary Młodej, mieliśmy i widzieliśmy u nas przeróżne aranżacje, które pięknie współgrały z naszymi wnętrzami, były to dekoracje boho, romantyczne, tradycyjne – to indywidualna kwestia gości.

14. Ile dań oraz ile przystawek warto zamówić, żeby było w sam raz?

Nasza oferta weselna obejmuje w sumie pięć dań gorących, osiem przystawek, ciasta, owoce, kawę oraz herbatę a także napoje i softy, jeżeli nasi goście mają inne preferencje, w dowolny sposób zmodyfikujemy ofertę.

15. Pary Młode organizując wesele, sięgają języka "po ile talerzyk?" Chcielibyście, pokrótce, opowiedzieć co składa się na tzw. talerzyk oraz jakie przełożenie ma cena co do jakości?

Po krótce wspomniane wyżej menu, pokrowce na krzesła, obrusy, zastawa, apartament dla nowożeńców, udostępnienie obiektu na sesje zdjęciową….i jeszcze kilka rzeczy. Obiekt dla gości weselnych zazwyczaj jest na wyłączność.

16. Jakie są jeszcze możliwe dodatkowe koszty wesela, poza talerzykiem?

To zależy od gości, czego oczekują tu sprawa jest naprawdę indywidualna.

17.  Czy w lokalu znajduje się dodatkowe pomieszczenie organizacyjno-logistyczne, w którym swój sprzęt mogą przechować zewnętrzni usługodawcy lub sama para młoda? 

Tak posiadamy takie pomieszczenia i często np.: muzycy zostawiają swoje rzeczy, Pary Młode najczęściej korzystają ze swojego apartamentu, w którym mają oddzielny pokój

19. Kiedy jest najlepszy moment, żeby para Młoda podpisała umowę na realizację wesela?

Nie mamy żadnych limitów czasowych, jesteśmy tu dla naszych gości i zawsze indywidualnie umawiamy się na spotkania w terminie dogodnym dla gości

20. Czym wyróżniacie się spośród innych obiektów, zajmujących się imprezami okolicznościowymi?

Na pewno zabytkowym budynkiem, pięknym wnętrzem i otoczeniem natury, zalewem, nad którym można podziwiać przepiękne zachody a także wschody słońca. Pyszną kuchnią, miłą atmosferą, super zespołem, który wspólnie pracuje na sukces tego miejsca.

21. Z czego jesteście najbardziej dumni? Co czujecie kiedy po zaparkowaniu auta, stajecie przed wejściem do budynku?

Moja koleżanka, która czasami do mnie przyjeżdża z Warszawy, zawsze jak wysiadamy z samochodu to powtarza – „ ale tu jest pięknie” i nie ważne, który raz już nas odwiedza. Chyba każdy z nas ma podobnie, ponieważ pracujemy w pięknym miejscu, gdzie jest dookoła cisza i spokój, nie ma ruchu ulicznego, hałasu samochodów, betonowych bloków i biurowców, a powietrze jest czyste. To naprawdę przyjemna perspektywa pracy.

22. Czy jest coś, o co nie zapytałam a chcielibyście wspomnieć?

Posiadamy np.: stację do ładowania samochodów elektrycznych, do dyspozycji gości mamy bezpłatny parking oraz wifi, każdy pokój wyposażony jest w sejf, w każdych drzwiach do pokoju są cyfrowe zamki, do których dopasowany jest indywidualny kod lub karta. Nasi goście aby się zameldować nie muszą korzystać z tradycyjnej recepcji, ponieważ posiadamy oddzielny program operacyjny, na którym sam gość może się zameldować. Nasz hotel otwarty jest 24h/7 dni w tygodniu, posiadamy szeroka ofertę pakietów skierowaną do różnych grup wiekowych, w lecie oprócz stolików tarasowych oddajemy do dyspozycji gości leżaki oraz hamaki, altanę ogrodową wraz z możliwością grillowania lub ogniskiem.

23. Co chcielibyście życzyć wszystkim narzeczonym, którzy planują ślub?

Życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze na nadchodzącej drodze życia. Bądźcie dla siebie i ziarnem pieprzu, i szczyptą soli, i tym co cieszy, i tym co boli. Trwajcie razem, gdy miłość w rozkwicie i gdy ku jesieni swe kroki skieruje życie. 

Spacerowa 

Spacerowa 42, Wsola, Jedlińsk

537 837 437

https://spacerowa.pl/

Na pytania odpowiadają właściciele Katarzyna i Krzysztof Kobiałka

1. Co możecie powiedzieć w dwóch zadaniach o Waszym obiekcie - sali weselnej w okolicach Radomia.

Nieszablonowe podejście, doświadczona, nieprzypadkowa, profesjonalna kadra. Połączenie ciekawych pomysłów w pięknym otoczeniu.

2. Jak wiemy salę weselną Spacerowa, mieszczącą się przy ul. Spacerowej prowadzi młode i ambitne małżeństwo. Jak łączycie życie zawodowe i prywatne?

Ciężka sprawa, ale nie tylko my mamy pociechę, trzeba sobie z tym radzić i się uzupełniać.

3. Czy z zamiłowaniem do piękna i prostoty ludzie tak zwyczajnie się rodzą? Czy musieliście jednak podjąć kroki, poprzez m.in. wybór szkół, które nauczyły Was tak spostrzegać i czuć?

Nic nie uczy tak jak życie i błędy które popełniamy, oczywiście tak jak wszyscy, my również.

Szefowa - szkoła artystyczna, kwiaty i deko, urodzona z zamiłowaniem do piękna,

mąż szefowej (zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym :-) ) wymyślne podejście i próba walki ze schabowym w menu, po radomskim gastronomiku, wyższej szkole hotelarstwa i dobrych paru latach w Szwajcarii, branżowo.

4. I muszę zadać to pytanie Skąd ten niesamowity smak? Umiejętności kulinarne?

Praktyka czyni mistrza, choć kuchnią zarządza Daniel :) więc ukłony dla Niego :)

5. Czy macie ulubione danie i czy znajdziemy go w menu weselnym? 

(błąd rzeczowy w pytaniu;))

Naszym ulubionym daniem jest dobra kuchnia, mamy swoich faworytów, nie narzucamy konkretnych dań, zarówno miłośnik dań bardziej lub mniej tradycyjnych znajdzie coś ciekawego.

6. Wasze wesele odbyło się w Spacerowej. Gdybyście mieli dziś zorganizować wesele, na co byście się zgodzili, co potworzyli, a co dostałoby radykalną odpowiedz „nie”?

Nasze wesele odbyło się w Spacerowej, było najgorszym organizacyjnie weselem w tym miejscu.

Zmienilibyśmy prawie wszystko tylko nie siebie :D

7. Będąc właścicielami sali weselnej, jak spędzacie weekendy? Żart! Czy znajdujcie czas wolny?

Staramy się teoretycznie mieć chwilę na tygodniu, choć różnie to bywa, niestety.

8. Ceny za wesele i inne imprezy okolicznościowe. Pary Młode często organizując wesele, sigęgają języka po ile talerzyk? Chcielibyście, pokrótce, opowiedzieć co składa się na tzw. talerzyk oraz jakie przełożenie ma cena co do jakości?

Jak to mówią tanio to już było, przykre, ale prawdziwe, próbujemy z całych sił choć odrobinkę tę cenę zatrzymać. Z racji powierzchni, dużo ciężej w tych czasach jest na utrzymanie takiego obiektu zimą, kiedy wesel jest zdecydowanie mniej lub wcale.

Energia (gaz, prąd), koszty stałe, zusy, „jedzenie” zdecydowanie podbiły cenę dość znacznie w ostatnich 2 latach, chwilę wcześniej covid, to tak z marudzenia.

Dobry produkt wynika z dobrych składników, które kosztują.

Nie stajemy w szranki z lokalami proponującymi jak najwięcej za jak najmniej, uważamy, że można to wypośrodkować, dając względnie dużo/umiarkowanie za mimo wszystko akceptowalną cenę.

Z naszych obserwacji również zadbany, ogród jest dużym kosztem, a jak wiecie „w trawniki to my umiemy” :)

9. W okolicy słyniecie z najpiękniejszego ogrodu, niektórzy nawet sięgają po sformułowanie trawnik cięty do milimetra. Dlaczego macie taki ładny ogród? Czy kochacie naturę tak samo jak jedzenie?

Czasem mamy go dosyć, ale uwielbiamy go, mimo, że wymaga od nas ogromu pracy.

Nasz ogród to wizytówka, pierwsze wrażenie, a dalej następne etapy, nasza gościnność, urok sali, jedzenia, to wszystko musi ze sobą współgrać.

10. Przejdźmy teraz do praktycznych informacji, które poszukują nasze Pary Młode. Ile gości pomieści Wasza sala weselna i czy dysponujecie miejscami noclegowymi?

220 osób

14 pokoi (45 miejsc noclegowych)

11. Jakie są jeszcze możliwe dodatkowe koszty wesela, poza talerzykiem?

Staramy się, aby u nas wszystkie możliwe koszty dodatkowe były jasne przed podpisaniem umowy.

Każdy sezon przynosi coś nowego, atrakcji jest wiele.

Można zrobić udane wesele w cenie bazowej, jak i skorzystać ze swojej wyobraźni bez ograniczeń, wtedy będziemy mówić o kosztach dodatkowych.

12. Co znajdziemy w menu Spacerowej? Co szczególnie polecacie?

Menu staramy się uaktualniać, bez sugestii, zapraszamy do nas po ciekawe menu.

Możemy wydać pewne danie tysiące razy w trakcie sezonu, więc nasze spojrzenie będzie inne niż naszych gości.

13. Coraz więcej osób boryka się z problem nietolerancji pokarmowych. Czy Wasza kuchnia oferuje potrawy dla osób ze specjalną dietą, np. bezmięsną, bezglutenową, bez mleka?

Tak

14. Wasz szef kuchni to wcielony Gordon Ramzey czy raczej opanowany Kurt Scheller?

Kurt Scheller zdecydowanie, tylko bez wąsów :)

15. Czy zainteresowane Pary Młode mogą zorganizować u Państwa ślub plenerowy i czy pomagacie w organizacji?

Oczywiście, że tak. Posiadamy klimatyczną altanę z girlandami, śluby w plenerze są u nas dość często.

16. Czy w Spacerowej możemy zorganizować ślub cywilny lub kościelny? Czy lokal musi spełniać wymogi urzędu stanu cywilnego lub kościoła?

Tak ślub cywilny jest możliwy, zarówno w środku jak i na zewnątrz, tak kościelny nie. Nie posiadamy kaplicy

17. Jaki styl wesela można zaaranżować w Waszym obiekcie weselnym, tak żeby był spójny ze stylem sali?

Każde, nasz nowy, ciepły i elegancki wystrój z połączeniem terenu zewnętrznego pozwala na organizację wesela od stylu boho po glamour.

19. Ile dań oraz ile przystawek warto zamówić, żeby było w sam raz?

Proponujemy 12 przystawek i to wystarczy w zupełności, 10 byłoby w sam raz.

Dań ciepłych jest 5.

21. Czy w lokalu znajduje się dodatkowe pomieszczenie organizacyjno-logistyczne, w których swój sprzęt mogą przechować zewnętrzni usługodawcy lub sama para młoda? 

Tak

23. Kiedy jest najlepszy moment, żeby para Młoda podpisała umowę na realizację wesela?

Zawsze, choć z naszej perspektywy najlepiej byłoby od wiosny do jesieni, kiedy najwięcej się dzieje i ogród jest w pełnej okazałości.

24. Czym wyróżniacie się spośród innych obiektów, zajmujących się imprezami okolicznościowymi?

Nieszablonowym podejściem

Terenem zewnętrznym

Kuchnią

25. Z czego jesteście najbardziej dumni? Co czujecie kiedy po zaparkowaniu auta, stajecie przed wejściem do budynku?

Z nas samych, że mamy siłę i cierpliwość to wszystko.

26. Czy jest coś, o co nie zapytałam a chcielibyście wspomnieć?

Nie jesteśmy po rozwodzie :D Spacerowa mode on, działamy - nie zamykamy :) !

27. Co chcielibyście życzyć wszystkim narzeczonym, którzy planują ślub?

Spokoju i wytrwałości.

Dwór Zbożenna

Zbożenna 194, Przysucha, Mazowieckie,

 603 120 582, 48 675 29 78; 603 120 322

http://www.dworzbozenna.pl/

Na pytania odpowiada właściciel p. Piotr Figlarz

1.  Szukając informacji o Dworze Zbożenna, miejsce poleciły mi trzy inne osoby, każda z nich znała właściciela i jak się okazało - innego. Czy Dwór to firma rodzinna? A może hobbistycznie, grupa przyjaciół postanowiła spełnić marzenie?

Mam nadzieję, że byłem jedną z tych wskazywanych osób  Jeśli chodzi o właścicieli to wspólna inwestycja moja i kolegi. Na co dzień Dwór Zbożenna prowadzony jest rodzinnie. Kilka osób z naszej rodziny jest zaangażowane w prowadzenie biznesu, jego rozwój i promocję.

Dwór Zbożenna jest dla naszej rodziny wyjątkowym miejscem, ponieważ jeszcze gdy był prowadzony przez poprzedników, wesele tutaj miałem ja i moja żona, obie moje siostry, a za naszych czasów córka. Czekamy na kolejne rodzinne uroczystości i mam nadzieję, że kolejne rodziny będą traktowały nasz Dwór jako wyjątkowe dla nich miejsce, co już się powoli dzieje. Coraz częściej pary młode wracają do nas po kilku latach na chrzciny swoich dzieci.

2. Jest Pan w posiadaniu zabytkowego XVIII wiecznego dworu. To niesamowity sukces ale i duma. Czy możemy dostać wskazówki jak osiągnąć taki sukces?

Konsekwencja i dobra współpraca. To są na ten moment dla mnie najważniejsze składowe.

3. Idąc za ciosem, czy ma Pan gotowy przepis na sukces? 😊

Myślę, ze nie istnieje coś takiego jak gotowy przepis na sukces, nie tylko w branży ślubnej czy hotelarskiej, ale ogólnie w biznesie. Każdy człowiek i każdy biznes jest inny i potrzebuje indywidualnego podejścia. To, że coś sprawdza się w jednym miejscu niekoniecznie musi sprawdzić się w innym. To co mogę powiedzieć na pewno to ważne, żeby robić w życiu to co się lubi, co jest naszą pasją, wtedy na pewno w pewnym momencie przyniesie to wymierne korzyści. Nie można też za szybko osiadać na laurach! Trzeba być konsekwentnym w realizowaniu wizji. My staramy się stale inwestować, aby rozwijać nasz obiekt. 

4. W okresie powojennym mieściła się tu szkoła podstawowa, kolejno technikum rolnicze? Czy zna Pan kogoś, kto tu uczęszczał? 

Jeden z naszych pracowników uczęszczał tu do szkoły podstawowej. Jest więc związany z miejscem od wielu, wielu lat. Czas nauki, praca z poprzednimi właścicielami Dworu i od początku z nami.  Dużo czasu i dużo wspomnień. 

Wszyscy w Dworze zawsze z chęcią poznajemy historie osób, które w przeszłości były w jakikolwiek sposób związane z Dworem czy w nim bywały. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami wszystkich, którzy chcieliby się podzielić z nami opowieściami czy zdjęciami z dawnych czasów. 

5. Co w tym miejscu podoba się właścicielowi – Panu, Panie Piotrze? 

Cisza i spokój, jest to miejsce gdzie można przyjechać na kilka dnia błogiego odpoczynku i oderwać się od codziennej gonitwy. 

Poza tym mamy naprawdę świetną kuchnię, mogę spokojnie powiedzieć, że nie odbiega od dobrych warszawskich restauracji. 

Zawsze bardzo cieszy mnie, gdy ktoś przyjeżdża do nas po raz pierwszy i wychodząc z tyłu do ogrodu mówi, że na żywo robi to jeszcze większe wrażenie niż na zdjęciach. Ja też uważam, że nic nie oddaje uroku naszego Dworu, więc serdecznie zapraszam do odwiedzin.

6. Bez dwóch zadań to jedno z piękniejszych miejsc na mapie okolic Radomia i zapewne lubi Pan tu bywać. W jakim innym miejscu chętnie spędza Pan czas? 

Mam kilka ulubionych miejsc i hoteli w Polsce, ale może nie będę tutaj rzucał nazwami  Latem i wiosną wybieram Trójmiasto lub Mazury. Często spędzamy też Sylwestra nad morzem. Staramy się odwiedzać zabytkowe hotele, gdzie możemy się dodatkowo zainspirować.

Zazwyczaj podróżujemy z psem więc ważne jest dla nas, żeby hotel akceptował zwierzaki. U nas są mile widziane zarówno w hotelu, jak i restauracji.

Jeśli chodzi o wakacyjne wyjazdy jestem wielkim fanem Włoch, w szczególności Toskanii. Zeszłe wakacje spędziliśmy rodzinnie pod Florencją zwiedzając pobliskie miasteczka i winnice.

7. Przejdźmy teraz do praktycznych informacji, które poszukują nasze Pary Młode. Ile gości pomieści Wasza sala weselna i czy dysponujecie miejscami noclegowymi?

Zależy nam, by każda Para, która chciałaby zorganizować przyjęcie w Dworze miała taką możliwość, niezależnie od ilości zaproszonych Gości. 

W restauracji Prowincja organizujemy małe przyjęcia już od 20 do 80 osób. 

Weselny namiot przygotowaliśmy z myślą o przyjęciach od 80 do 180 osób. 

Młoda Para otrzymuje od nas w prezencie nocleg w naszym apartamencie, który jest świeżo po remoncie i będzie pięknym miejscem na zdjęcia z przygotowań przedślubnych, a dla pozostałych Gości możemy zaproponować prawie 60 miejsc noclegowych. Jeśli ilość miejsc noclegowych okazałaby się niewystarczająca zawsze pomożemy w rezerwacji w zaprzyjaźnionych obiektach.

8.  Jakie są jeszcze możliwe dodatkowe koszty wesela, poza talerzykiem?

W ofercie, którą przedstawiamy naszym Gościom nie ma ukrytych kosztów. Jasno określamy, co zawiera cena, a ewentualne dodatkowe koszty mogą być związane jedynie z dodatkowymi atrakcjami, które Młode Pary chcą przygotować dla swoich Gości. Co istotne w naszej ofercie namiot weselny od tego roku jest już wliczony w cenę, co odróżnia nas od wielu obiektów, które ofertują namioty za dodatkową opłatą. 

Ze swojej strony jako dodatkowo płatne opcje gorąco polecam live cooking w wykonaniu naszego szefa Kuchni oraz usługę certyfikowanego koordynatora dnia ślubu. Jest to bardzo przydatna osoba dla par, które nie korzystają z usług wedding planerów. Pomoże ona w przygotowaniu scenariusza dnia ślubu oraz skoordynuje wszystkie ekipy w trakcie wesela (barmani, zespół itp.) a tym samym odciąży parę młodą i ich bliskich w tym ważnym dniu.

9. Czy Wasza kuchnia nawiązuje to tradycyjnych potraw z XIX wieku czy oferujecie nowoczesne potrawy? 

Tradycyjne polskie dania zawsze goszczą  w naszym menu, są chętnie wybierane przez Młode Pary jako, nazwijmy to, neutralne dania dla wszystkich uczestników. W naszym menu jest jednak dużo wpływów kuchni europejskiej w szczególności włoskiej, która świetnie się sprawdza w upalne letnie dni. 

10.         Coraz więcej osób boryka się z problem nietolerancji pokarmowych. Czy Wasza kuchnia oferuje potrawy dla osób ze specjalną dietą, np. bezmięsną, bezglutenową, bez mleka? 

Oczywiście, szef kuchni zawsze przygotuje dania dla osób ze specjalnymi wymaganiami żywieniowymi, nie tylko na przyjęciach weselnych. Wystarczy, że Młoda Para na kilka dni przed przyjęciem przekaże nam informację o wymaganych dietach. 

11. Wasz szef kuchni to wcielony Gordon Ramzey czy raczej opanowany Kurt Scheller?

Nasz szef kuchni, Karol Zawisza, jest wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju. 

Nie chciałbym przyrównywać go do medialnie znanych szefów kuchni. My i nasi Goście wiedzą, że jego kuchnia zawsze miło zaskakuje, niech świadczą o tym chociażby opinie z tak znanego festiwalu jakim jest Restaurant Week, w którym odkąd bierzemy udział, wygrywamy wśród radomskich restauracji. 

12. Czy zainteresowane Pary Młode mogą zorganizować u Państwa ślub plenerowy i czy pomagacie w organizacji? 

Odkąd tylko prawnie w Polsce było to możliwe, czyli od 2015 roku, rokrocznie organizujemy wiele ceremonii ślubnych. Nasz park jest do tego idealnym miejscem. 

A co ciekawe jeszcze żadnej ceremonii nie zepsuła zła pogoda. Dla nowożeńców w Dworze Zbożenna zawsze świeci słońce. Pomagamy w organizacji, zapewniamy dekoracje i spełniamy marzenia. 

13. Czy można w Dworze Zbożenna zorganizować ślub cywilny lub kościelny? Czy lokal musi spełniać wymogi urzędu stanu cywilnego lub kościoła?

Organizujemy śluby cywilne i humanistyczne. 

Śluby kościelne, ze względu na określone przez kościół wymogi, nie są u nas realizowane, ale wszystko przed nami. 

14. Jaki styl wesela można zaaranżować w Waszym obiekcie weselnym, tak żeby był spójny ze stylem sali?

Przestronny namiot weselny daje nieograniczone możliwości. Niezależnie jaki styl wybiorą Młode Pary, boho, klasyczny, glamour czy tak popularny ostatnio greenery w namiocie całość będzie wyglądała zjawiskowo. 

15. Pary Młode organizując wesele, sięgają języka "po ile talerzyk?" Chciałby pan, pokrótce, opowiedzieć co składa się na tzw. talerzyk oraz jakie przełożenie ma cena do jakości?

Wiem, że może najłatwiej jest podać cenę i składowe tzw. talerzyka ale proszę pamiętać, że każda para jest inna, każde przyjęcie wyjątkowe. Są inne oczekiwania i marzenia związane z weselem. Przygotowaliśmy dla Par Młodych trzy weselne pakiety, tak by dać większy wybór, wyjść na przeciw oczekiwaniom Gości. 

Od małych, krótszych przyjęć po huczne wesela z wieloma atrakcjami, jesteśmy tu dla par i ich pragnień. Wystarczy, że nam o tym opowiedzą, a wtedy przygotujemy ofertę na miarę ich potrzeb. A jakość w stosunku do ceny? Dla nas jakość jest najważniejsza. 

Proszę pamiętać, że ten dzień Młodzi i ich Goście będą zawsze pamiętać, niezależnie jak potoczą się ich losy. Z naszej strony wszystko musi być na jak najwyższym poziomie, by pamiętali dobrą zabawę a nie fakt, że z coś poszło nie tak jak planowali. 

16. Ile dań oraz ile przystawek warto zamówić, żeby było w sam raz?

Tu znowu muszę wrócić do poprzedniej odpowiedzi, i posłużyć się trochę hotelarską odpowiedzią, „to zależy”. Przy małych przyjęciach, na niewiele osób, trwających krócej niż standardowe wesele 6 przystawek i cztery dania gorące będzie wystarczające. Gdy jednak organizowane jest całonocne wesele powinno to być minimum 9 przystawek i 5 dań gorących. 

17. Czy w lokalu znajduje się dodatkowe pomieszczenie organizacyjno-logistyczne, w którym swój sprzęt mogą przechować zewnętrzni usługodawcy lub sama para młoda? 

Oczywiście, jest to bardzo potrzebne zarówno dla wykonawców jak i Młodej Pary. 

Oferujemy też dodatkowe sale na przedślubne przygotowania, gdyby taką potrzebę mieli zainteresowani. 

18. Kiedy jest najlepszy moment, żeby para Młoda podpisała umowę na realizację wesela?

Najlepiej jak najszybciej, uznawane za najlepsze terminy weselne na przyszły rok są już prawie wszystkie zarezerwowane, podobnie jak na 2025 rok. 

19. Czym wyróżniacie się spośród innych obiektów, zajmujących się imprezami okolicznościowymi?

Cudowne miejsce, świetna kuchnia i bardzo zaangażowana obsługa, a przede wszystkim indywidualne podejście do każdego Gościa. Jak już wspomniałem i o czym zawsze pamiętamy, każda Para jest inna, a każde przyjęcie wyjątkowe. Mimo, że organizujemy dużo wesel i innych przyjęć zawsze traktujemy je tak jakby to było to pierwsze i jedyne. 

Jeśli chodzi natomiast o sam Dwór i jego otoczenie myślę, że jesteśmy jednym z niewielu miejsc w okolicy, które może pochwalić się zabytkowymi wnętrzami z oryginalnymi sklepieniami w restauracji czy zabytkowym wejściem a także bardzo rozległym parkiem, co pozwala na swobodne wyjście poza namiot czy salę weselną podczas przyjęć. Jest to też idealne miejsce na grill poprawinowy.

20. Z czego jest Pan najbardziej dumny? Lub co Pan czuje kiedy po zaparkowaniu auta, staje przed wejściem do budynku?

Przypominam sobie jak wyglądał Dwór, gdy go przejmowaliśmy i jestem dumny jak wiele udało nam się przez ten czas zmienić, dopracować. Jestem też dumny z tego, że udało nam się zbudować fajny zespół, z którego wiele osób jest z nami prawie od początku a przynajmniej od kilku lat. 

21. Czy jest coś, o co nie zapytałam a chciałby Pan wspomnieć?

Tak, chciałbym wspomnieć o naszej najnowszej ofercie czyli Weekendzie Weselnym. Pytania odnosiły się do samego dnia ślubu, zaś my wychodząc naprzeciw naszym parom chcemy zaproponować coś więcej. Wprowadziliśmy do naszej weselnej oferty kolację przedślubną dla pary młodej i ich najbliższych. Zauważyliśmy, ze często rodziny z obu stron nie znają się zbyt dobrze i chcemy dać im dodatkowy czas na pobycie razem i lepsze poznanie przed samym ślubem. Po ślubie zaś rekomendujemy naszym parom młodym przedłużenie świętowania w formie obiadu czy luźniejszego grilla. Często pary młode podczas wesela są jeszcze w lekkim stresie i nie mają czasu, żeby pobyć ze wszystkimi gośćmi. Poprawiny szczególnie w formie grilla są świetną okazją, żeby już w luźniejszej i mniej formalnej scenerii pobawić się z rodziną i przyjaciółmi. 

22. Co chciałby Pan życzyć wszystkim narzeczonym, którzy planują ślub?

Abyśmy spotkali się ponownie w Dworze Zbożenna na ich 10, 20 czy 50-tej rocznicy ślubu i żeby nadal patrzyli na siebie z taką miłością jak w dniu ślubu.

Honotu 

Sala bankietowa & Catering

Lasowice 102a, Jedlnia Letnisko

513 051 848

https://www.cateringhonotu.pl/

Na pytania odpowiadają właściciele Olga i Marcin Idziak

1.           Kim są właściwie właściciele sali weselnej Honotu?

Właścicielami ,,Honotu Sala Bankietowej & Catering” jest małżeństwo Olga i Marcin Idziak. Poznaliśmy się w radomskiej szkole gastronomicznej i tak od 15 lat rozwijamy wspólną pasję jaką jest organizacja imprez. Pasją do gotowania Olgę zaraziła babcia Basia, która przekazała jej wszystkie tajniki dawnej sztuki kulinarnej, Marcin od najmłodszych lat interesował się światem gastronomii. 

2. Dlaczego zdecydowaliście się prowadzić salę weselną? Skąd pomysł na taką działalność i taką ścieżkę zawodową?

Naszym naturalnym środowiskiem jest kuchnia. Od zawsze czuliśmy, że to droga, którą powinniśmy podążać. Na etapie edukacji próbowaliśmy odnaleźć się w świecie gastronomii na różnych stanowiskach, gdzie nabywaliśmy doświadczenie niezbędne w prowadzeniu własnej działalności. Po kilku latach pracy u kogoś, szybko zorientowaliśmy się, że chcemy i musimy stworzyć coś swojego. Tak powstał pomysł na Catering Honotu, który po latach przerodził się w Honotu Sale Bankietową & Catering 

3. Nowy adres, nowe smaki? Nowa jakość? Nowe coś?

Przez ładnych parę lat szukaliśmy miejsca, w którym będziemy mogli poszerzyć swoją ofertę i usługi tak, aby zadowolić najbardziej wymagających Gości i w którym będziemy w stanie zaproponować coś ciekawego o czym zawsze myśleliśmy. 

Miejsce, gdzie można nas znaleźć to Lasowice 102a. 

Z myślą o naszych stałych Gościach zaproponowaliśmy wiele nowości i ciekawych pozycji, tak aby mogli odkrywać Honotu na nowo. 

4. Wystrój wnętrza robi wrażenie. Kto stoi za pomysłem pójścia w ten styl? 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, stworzyliśmy niebanalne tło do aranżacji najważniejszych wydarzeń w życiu naszych Gości. Dlatego też postawiliśmy na jasne kolory i nowoczesne dodatki, które nie wychodzą z mody. W naszym lokalu znajdziecie też miejsca z niepowtarzalnym charakterem. Za całą aranżacją stoimy my i nasze pomysły. 

5. Słyniecie z pysznego jedzenia i fantastycznych cateringów. Dużo i smacznie to przepis na sukces?

Gościnność wynieśliśmy z naszych rodzinnych domów, co naturalnie przekłada się na prowadzoną działalność. Spełniamy się w organizacji przyjęć, uwielbiamy dopieszczać szczegóły i zaskakiwać naszych Gości. Słyniemy z tego, że jest dużo i smacznie, nowocześnie a zarazem tradycyjnie. 

6. Przejdźmy teraz do praktycznych informacji, które poszukują nasze Pary Młode. Ile gości pomieści Wasza sala weselna i czy dysponujecie miejscami noclegowymi?

Obiekt posiada dwie niezależne od siebie sale. 

Sala Bankietowa mieści do 150 os. (posiada osobny parkiet, strefę chillout, salę dla dzieci, pokój dla matki i dziecka i część hotelową 11 pokoi dwuosobowych)

Sala Atelier mieści do 50 os. (posiada osobną sale taneczną na piętrze, pokój matki i dziecka) 

7. Co znajdziemy w menu Honotu? Co szczególnie polecacie?

Nasze menu będzie odpowiadało każdemu. Nasi Goście są w komfortowej sytuacji, na co się nie zdecydują z naszego menu otrzymają coś pysznego. Za smak odpowiadamy również my. Osobiście dla Was gotujemy. 

O naszej zupie Cytrynowej krążą legendy 

8.  Coraz więcej osób boryka się z problem nietolerancji pokarmowych. Czy Wasza kuchnia oferuje potrawy dla osób ze specjalną dietą, np. bezmięsną, bezglutenową, bez mleka? 

Staramy się zadowolić każdego z naszych Gości, dlatego przygotowujemy indywidualne menu na życzenie organizatorów. 

9. Wasz szef kuchni to wcielony Gordon Ramzey czy raczej opanowany Kurt Scheller?

Za sterami kuchni Honotu od lat stoi ta sama osoba, jest nią właścicielka Honotu Olga Idziak. 

10. Czy zainteresowane Pary Młode mogą zorganizować u Państwa ślub plenerowy cywilny lub kościelny i czy pomagacie w organizacji? 

Nie

11. Jaki styl wesela można zaaranżować w Waszym obiekcie weselnym, tak żeby był spójny ze stylem sali?

Nasza sala jest tłem pod każdy styl przyjęcia. 

12. Ile dań oraz ile przystawek warto zamówić, żeby było w sam raz?

W naszej ofercie nie narzucamy gotowego ,,talerzyka”. Każdy Klient sam ustala cenę od osoby dobierając pozycje z naszego menu. 

Służymy pomocą i doświadczeniem przy doborze menu i jego ilości. 

13. Pary Młode organizując wesele, sięgają języka "po ile talerzyk?" Chcielibyście, pokrótce, opowiedzieć co składa się na tzw talerzyk oraz jakie przełożenie ma cena co do jakości?

W dobie szalejącej inflacji i wysokich kosztach związanych z organizacją przyjęć staramy się mieć atrakcyjne ceny. Po szczegółową ofertę zapraszamy indywidualnie. 

14. Jakie są jeszcze możliwe dodatkowe koszty wesela, poza talerzykiem?

Od lat zajmujemy się dodatkowymi strefami bufetowymi. W naszej dodatkowej ofercie znaleźć można stół wiejski, stacje ryb i sushi, stół słodki, stół serów. 

15. Czy w lokalu znajduje się dodatkowe pomieszczenie organizacyjno-logistyczne, w którym swój sprzęt mogą przechować zewnętrzni usługodawcy lub sama para młoda? 

Tak

16. Czy dysponujecie miejscami noclegowymi, a jeśli nie czy możecie polecić hotel blisko Waszego lokalu?

Obiekt posiada 11 pokoi dwuosobowych z łazienkami. 

17. Kiedy jest najlepszy moment, żeby para Młoda podpisała umowę na realizację wesela?

Każdy moment jest do tego dobry. W pierwszej kolejności dokonaj bezpłatnej rezerwacji terminu, tak aby Twój wymarzony termin czekał tylko na Ciebie. 

18. Czym wyróżniacie się spośród innych obiektów, zajmujących się imprezami okolicznościowymi?

Honotu to po prostu niezwykły autorski projekt małżeństwa Idziaków. Ona szefowa kuchni, On – manager, którego efektem jest dom weselny inny niż wszystkie.

Wiele czynników składa się na niepowtarzalny klimat niezapomnianego przyjęcia. Dbamy także o każdy detal przez co nasi Goście nie wyobrażają sobie imprez gdzie indziej. Honotu słynie z pełnych stołów i dużych porcji. Przyjęcia obsługiwane są przez zgrany wieloletnią współpracą zespół, który razem z nami tworzy rodzinę Honotu. 

19.  Z czego jesteście najbardziej dumni? Co czujecie kiedy po zaparkowaniu auta, stajecie przed wejściem do budynku?

Dumą naszego lokalu jest nasz Wspaniały Zespół, to tylko dzięki niemu byliśmy w stanie zrealizować swoje marzenia o domu weselnym. Współpraca z takimi ludźmi to prawdziwy zaszczyt. 

20. Co chcielibyście życzyć wszystkim narzeczonym, którzy planują ślub?

Wszystkim Młodym Parą życzymy, aby czas przygotowań do ślubu był niezapomnianą przygoda, którą przyszło Wam wspólnie przeżyć. Umocnił waszą relację i pozwolił docenić siebie nawzajem.

Selavi

Jastrzębia 120, 26-631 Jastrzębia

514 277 478

Na pytania odpowiada menagerka Agnieszka Skrzek

1. Selavi to nowa sala weselna w bliskiej okolicy Radomia - Jastrzębi. Skąd pomysł na tego typu działalność? 

To pytanie do właścicieli, ale udało mi się dowiedzieć, że to było marzenie właściciela, a marzenia się spełnia. Dodatkowo, pasją właściciela jest gotowanie. Chociaż rzadko mamy możliwość widzieć szefa w roli kucharza, to cenimy sobie jego uwagi i wdrażamy je w życie.

2. Będąc w Selavi na dniu otwartym, dowiedziałam się, że właścicielom i pracownikom zależy na stworzeniu najlepszych warunków pracy i stworzeniu dobrych relacji. Jaki macie zamysł? 

Nasz obiekt to miejsce, gdzie spotykają się goście i pracownicy. Pracownicy spędzają większość swojego czasu tutaj, więc chcemy, żeby czuli się swobodnie. Natomiast goście są na chwilę, ale chcemy, żeby czuli się jak w domu i wracali do nas. Tworzenie atmosfery w takim miejscu jest bardzo ważne. Wyznajemy zasadę, że miejsce tworzą ludzie. 

3. W social mediach spostrzegani jesteście na bardzo otwarty zespół. Z jakimi firmami współpracujecie i dlaczego? 

Bardzo się cieszymy, że jesteśmy tak spostrzegani. Jesteśmy otwarci, lubimy tworzyć nowe rzeczy, wchodzić w różne projekty, a co za tym idzie współpracować z pewnością z firmami z regionu radomskiego, którym możemy w pełni zaufać i odwrotnie. Nasza współpraca z innymi odbywa się również na wzajemnych relacjach personalnych, które z pewnością mają wpływ na jakość usług. Dobra współpraca równa się najwyższa jakość usługi obu stron. Ponadto wzajemne wsparcie w różnych, nagłych sytuacjach. 

4. Taniec Wednesday w ostatki, organizacja Dnia kobiet czy Mikołaja dla najmłodszych. To przepis na salę weselną? Wygląda to na tworzenie świadomej marki i niekoniecznie kojarzącej się tylko z weselami. 

Dokładnie tak, chcemy pokazać, że nie jesteśmy tylko salą weselną. Jesteśmy miejscem, gdzie gość, może zrealizować swoje pomysły. Jesteśmy otwarci na pomysły, indywidualnie podchodzimy do naszych gości i co najważniejsze nie boimy się wyzwań. Na co dzień działa nasza restauracja, więc nie jesteśmy typowo salą weselną. Naszych dań można spróbować również na co dzień.

5. Swoją droga restauracja znalazła już fanów. Co dobrego serwujecie?

Jesteśmy otwarci od 2 października, a już teraz mogę powiedzieć, że policzki wieprzowe są naszym konikiem. Naszym faworytem jest również krem z batata, który znalazł swoich zwolenników. Nasz zamysł jednak jest taki, że co 3 miesiące mamy w planach zmianę karty. Mogę uchylić rąbka tajemnicy, że od 15 kwietnia będzie można spróbować dan z karty wiosennej. Być może pojawią się nawet owoce morze. Łamiąc stereotypy, chcemy poza kuchnią polską, wprowadzić inne dania, dlatego też w każdy weekend przenosimy do innej części świata, aby móc przygotować dania związane z danym regionem. 

6. Czy uda Ci się w dwóch zdaniach opowiedzieć co składa się na tzw talerzyk oraz jakie przełożenie ma cena co do jakości? 

Nasza oferta akurat ma dwie opcje: standard i premium. W wersji standard mamy trzydaniowy obiad, 4 dania ciepłe, zimną płytę, ciasta oraz napoje bezalkoholowe. W wersji premium mamy dodatkowo starter, stół wiejski, stół słodki, dekoracje oraz obsługę barmańską. Oczywiście w obydwu opcjach apartament dla nowożeńców jest w cenie.

Ile gości pomieści Wasza sala weselna i czy dysponujecie miejscami noclegowymi? Nasza jedna sala pomieści 200 osób. Posiadamy również 9 pokoi, w sumie 22 miejsca noclegowe.

7. Jakie są jeszcze możliwe dodatkowe koszty wesela, poza talerzykiem? 

Nasza oferta jest tak skonstruowana, że nie ma ukrytych kosztów. Nie ma opłaty tzw. korkowego, w przypadku własnego stołu wiejskiego – udostępniamy miejsce bezpłatnie, tak samo jest również ze stołem słodkim. Opłata dodatkowa jest za osobę roznoszącą alkohol oraz zamówienie tatara – ale oczywiście jest to zawarte w ofercie.

8. Co znajdziemy w menu Selavi? Co szczególnie polecacie? 

Nasze menu jest rozbudowane tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Zaczynając od pospolitego schabowego, a kończąc na polędwiczkach wieprzowych czy cordon bleu. Jak dla mnie wszystkie dania są pyszne, ale pamiętajmy ilu ludzi, tyle smaków i opinii. 

9. Coraz więcej osób boryka się z problem nietolerancji pokarmowych. Czy Wasza kuchnia oferuje potrawy dla osób ze specjalną dietą, np. bezmięsną, bezglutenową, bez mleka? Tak jak wspomniałam wcześniej, jesteśmy bardzo elastyczni i dbamy o to, aby każdy czuł się u nas jak w domu. Przy ustaleniach szczegółów wesela, jak również innych imprez – zawsze zaznaczamy jeżeli podana jest taka informacja i przygotowujemy dania z wytycznymi. 

Wasz szef kuchni to wcielony Gordon Ramzey czy raczej opanowany Kurt Scheller? Dobre pytanie! To będzie ciężkie, ale wszystko zależy od sytuacji – w środku Gordon Ramzey, ale na zewnątrz Kurt Scheller.

10. Czy zainteresowane Pary Młode mogą zorganizować u Państwa ślub plenerowy cywilny lub kościelny i czy pomagacie w organizacji? 

Pierwszy ślub w plenerze odbędzie się już w czerwcu, tutaj akurat sami będziemy go organizować po ustaleniu szczegółów z Parą Młodą. U nas nie ma pięknego, zielonego terenu, ale z pewnością zrobimy to tak, aby każda Para czuła się jak w bajce. Jak na razie słyszałam tylko o ślubie cywilnym w plenerze. Kiedyś organizowałam ślub w plenerze, gdzie młodzi bardzo chcieli ślub kościelny, ale nasza radomska kuria nie wyraziła zgody i odbyło się odnowienie przysięgi małżeńskiej (wiedzieli o tym tylko młodzi, goście myśleli, że to ślub kościelny). Teraz nie wiem dokładnie jak jest, wróciłam do branży po małej przerwie i nadrabiam zaległości.

11. Jaki styl wesela można zaaranżować w Waszym obiekcie weselnym, tak żeby był spójny ze stylem sali? 

Nasza sala jest w jasnych barwach z domieszką złota. Z pewnością świetnie wpasował by się tu styl glamour, ale neutralne wnętrza z pewnością pozwolą na organizację wesela w różnym stylu.

12. Ile dań oraz ile przystawek warto zamówić, żeby było w sam raz? 

Nasza oferta jest tak skonstruowana, aby spełniała oczekiwania gości. Według mnie 6 dań ciepłych, 10 przystawek to idealnych zestaw na wesele.

13. Czy w lokalu znajduje się dodatkowe pomieszczenie organizacyjno-logistyczne, w którym swój sprzęt mogą przechować zewnętrzni usługodawcy lub sama para młoda? 

Para Młoda ma do dyspozycji apartament, natomiast usługodawcy otrzymują od nas pomieszczenie do przechowania swojego sprzętu.

14. Czy dysponujecie miejscami noclegowymi, a jeśli nie czy możecie polecić hotel blisko Waszego lokalu? 

Tak jak wspomniałam wcześniej mamy 9 pokoi hotelowych, ale współpracujemy z Hotelem Nihil Novi. W takim przypadku organizujemy również transport, jeżeli jest taka potrzeba. 

15. Kiedy jest najlepszy moment, żeby para Młoda podpisała umowę na realizację wesela? 

Z naszej perspektywy każdy moment jest dobry, ale najważniejsze jest to, aby to Para Młoda zdecydowała kiedy, gdzie i o której. Oczywiście jeżeli mamy wymarzony termin to im szybciej tym lepiej, aby łatwiej było zgrać wybranych usługodawców.

16. Czym wyróżniacie się spośród innych obiektów, zajmujących się imprezami okolicznościowymi? 

Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do wykonania, ale my dążymy do ich realizacji w 101 procentach. Może to nas nie wyróżnia wśród wszystkich obiektów, ale indywidualne podejście do gościa, spełnienie jego oczekiwań i zdjęcie z jego barków organizacji imprezy już tak. Możemy zrobić to od A do Z. 

17. Z czego jesteście najbardziej dumni? Co czujecie kiedy po zaparkowaniu auta, stajecie przed wejściem do budynku? 

Stając przed wejściem, ja osobiście czuję dumę, że mogłam uczestniczyć w tworzeniu tego miejsca. Wiem, że każdy dzień będzie inny, każde spotkanie przyniesie nowe możliwości, a uśmiech zadowolonych gości będzie pchał mnie dalej i utwierdzał w przekonaniu, że to co robię ma sens. Myślę, że moi współpracownicy mają podobnie. 

18. Co chcielibyście życzyć wszystkim narzeczonym, którzy planują ślub? 

Organizacja wesela to coś niesamowitego, spełnienie marzeń. Dlatego też życzę Wam drodzy narzeczeni niespotykanych przeżyć z tym związanych, spotkania na swojej drodze ludzi, którzy stworzą dla Was piękną uroczystość i nie będą tylko usługodawcami, ale również partnerami w tej ważnej dla Was drodze. 

Hotel Rubin

Stary Kiełbów 57, Stara Błotnica

669 143 124

https://hotel-rubin.pl/

Na pytania odpowiada menager hotelu i szef kuchni Patryk Jędrusik.

1. Nowość z wygodą i spokojem – czytamy na stronie. To Was opisuje? A może jednak dobra kuchnia przyciąga gości?

Jedno nie wyklucza drugiego, dzisiaj musimy być perfekcyjni w kuchni jak i spełniać oczekiwania gości, to my jesteśmy dla gości a nie oni dla nas. To nasi goście płacą nam pensje.

2. Rubin Hotel & More – to dość młody obiekt a dostał uznanie wielu klientów. Skąd pomysł na hotel? 

Pomysł na hotel to marzenie Szefa Stefana Gruszki, które zrealizował. On tak ma, jak już sobie coś postanowi to tak będzie.

3. Organizujecie przyjęcia, wesela, chrzty, komunie i inne imprezy? Czy od początku był zamysł na pełny kompleks?

Nie, na początku miał być dom weselny, lecz gdy pierwszy raz przyjechałem do obiektu podczas jego budowy, zobaczyłem jego potencjał. Stał w środku pola, a blisko S7, centrum Polski, od razu mi zaświtało w głowie, że będzie to kompleks wielozadaniowy, po krótkich rozmowach z właścicielem doszliśmy do wspólnego porozumienia.

4. Patryku jesteś szefem kuchni, bardzo szanowanym wśród kucharzy i menagarem. Skąd pomysł na takie połączenie? 

Dziękuję, to miłe, szefem kuchni jestem wiele lat, menagerem dopiero 4 lata.

Hmmm, szczerze to na początku miałem być tylko szefem kuchni, ale z każdym dniem dosłownie pokochałem RUBIN i pomyślałem sobie, że chcę być menagerem, ale nie wyobrażam sobie Rubina bez mojego wkładu w kuchnię. Sprawdzam się tu i tu, lecz na kuchni mam mega silną ekipę, bez nich nie było by takiego sukcesu. Bo Rubin to sukces bez dwóch zdań.

5. Jakie macie plany na przyszłość? Czy jest coś, co chcielibyście wprowadzić do hotelu i organizacji imprez?

No zdecydowanie tak, na pewno rozbudowa miejsc noclegowych, ponieważ jesteśmy w centrum Polski i mamy sale konferencyjne i dużo organizujemy takich eventów, a sporo firm wymaga większej „sypialni”.

6. Gdybyś miał wymienić jedną rzecz, która jest najważniejsza w prowadzeniu hotelu, to co to by było?

Bezpośredni kontakt z gośćmi i przede wszystkim indywidualne podejście do każdej imprezy.

7. Hotelarstwo i branża ślubna są bardzo wymagające, nie ma normowanych godzin pracy a w weekendy, głównie praca w nocy. Co motywuje Cię do pracy?

Pewnie każdy by powiedział kasa he he, ale nie, nie! Mnie najbardziej od zawsze motywowało dobre słowo zadowolonych i uśmiechniętych gości wychodzących z naszego hotelu.

8. Czy zapadła Ci w pamięć realizacja wydarzenia, ludzie lub impreza, która sprawia Ci radość na samo wspomnienie? I czy więcej tu zabawnych wspomnień czy raczej stresu, bo jak wiemy, organizacja wesela dla wielu Par Młodych to szalenie stresujący i wymagający czas?

Jak sięgam pamięcią to mam przed oczami wszystkie pary młode. Na pewno kilka chwil zapadło mi w pamięć, ale teraz uśmiecham się na myśl o jednej. Mamy wesele na 250 osób, wszyscy już zasiedli do stołów a na środku stoi grupa 12 osób. Kiedy kierowałem się w ich stronę, na przeciwko stanął zakłopotany tata weselny ze słowami: Panie Patryku zapomniałem potwierdzić, że przyjedzie moja rodzina ze śląska. 

Szybka akcja mojej załogi! W ciągu 7 minut na zapleczu zastawiliśmy stół na gotowo, a zanim ktoś się spostrzegł stół już stał na sali a goście smakowali przystawki.

9. Ile gości pomieści Wasza sala weselna i czy dysponujecie miejscami noclegowymi?

Maksymalne ustawienie to 600 osób na wszystkich 3 salach, maksymalnie 110 miejsc noclegowych w ułożeniu weselnym czyli z dostawkami w 27 pokojach w tym 3 apartamenty.

10. Co znajdziemy w menu ? Co szczególnie polecacie?

Najczęściej wybierane dania to konfitowane kacze udo, opanowaliśmy to do perfekcji oraz zupy krem.

11. Coraz więcej osób boryka się z problem nietolerancji pokarmowych. Czy Wasza kuchnia oferuje potrawy dla osób ze specjalną dietą, np. bezmięsną, bezglutenową, bez mleka? 

Bez problemu jesteśmy w stanie zrobić każdą dietę. Na studniówkach robiliśmy białe diety, które stosuje się po wybielaniu zębów. Nasi goście mają czuć się tu komfortowo a my jesteśmy żeby im to zapewnić.

12. Powiesz o sobie wcielony Gordon Ramzey czy raczej opanowany Kurt Scheller?

Kiedyś przed Norwegią zdecydowanie Gordon, teraz Kurt.

13. Czy zainteresowane Pary Młode mogą zorganizować u Państwa ślub plenerowy cywilny lub kościelny i czy pomagacie w organizacji? 

Oczywiście wykonujemy śluby cywilne! W 2022 zbudowaliśmy właśnie takie miejsce w nowym ogrodzie. 

14. Jaki styl wesela można zaaranżować w Waszym obiekcie weselnym, tak żeby był spójny ze stylem sali?

Założeniem projektu była sala uniwersalna i tak też mówią firmy dekoratorskie o Rubinie, że możemy wszystko. Robiliśmy wesela w lesie, gdzie na sali było ponad 200 żywych choinek.

15. Ile dań oraz ile przystawek warto zamówić, żeby było w sam raz?

Moim zdaniem, nie ma co przesadzać z ilością dań, w sam raz jest 5 dań gorących i 10 przystawek i oczywiście nasz wspaniały i znany w regionie słynny tatar.

16. Czy uda Ci się w dwóch zdaniach opowiedzieć co składa się na tzw. talerzyk oraz jakie przełożenie ma cena co do jakości?

Jakość stawiamy na pierwszym miejscu, przy tym nie wygórowane ceny, powiedział bym, że Rubin to doskonałe połączenie jakości do ceny.

17. Jakie są jeszcze możliwe dodatkowe koszty wesela, poza talerzykiem?

Wszystkie dodatkowe usługi tzw. stoły boczne, słodkie stoły, stół wiejski, sushi, stoły rybne etc…

18. Czy w lokalu znajduje się dodatkowe pomieszczenie organizacyjno-logistyczne, w którym swój sprzęt mogą przechować zewnętrzni usługodawcy lub sama para młoda? 

Tak, jako jedyni mamy dodatkową chłodnię tuż przy wejściu do dyspozycji pary młodej. Trzymają tam alkohol czy pozostałości po weselu. Dla obsługi mamy pomieszczenie za sceną na ich pokrowce i inne rzeczy.

19. Czy dysponujecie miejscami noclegowymi, a jeśli nie czy możecie polecić hotel blisko Waszego lokalu?

Posiadamy 27 pokoi, maksymalnie dla 110 gości. Miejsca noclegowe w pobliżu… coś zbudujemy 😊

20. Kiedy jest najlepszy moment, żeby para Młoda podpisała umowę na realizację wesela?

Na pewno w tygodniu, wtedy mogę im poświęcić wystarczającą ilość czasu.

21. Czym wyróżniacie się spośród innych obiektów, zajmujących się imprezami okolicznościowymi?

Jakością, dbałością o szczegóły, detale, czystość i że podchodzimy indywidualnie do każdego wesela. Nie ma dwóch takich samych wesel, każde jest inne. Ważna jest przestrzeń i przede wszystkim własne nagłośnienie. Wyróżniamy się również akustyką i oświetleniem estradowym, już nie trzeba korzystać z dodatkowych usług obcych firm co wiąże się z dodatkowymi kosztami, u nas Pary Młode mają wszystko zintegrowane z salą.

22. Z czego jesteście najbardziej dumni? Co czujecie kiedy po zaparkowaniu auta, stajecie przed wejściem do budynku?

Mogę powiedzieć o sobie. Czuję, że to moje miejsce, jestem tutaj od początku i jestem wdzięczny, że ktoś (szefostwo) mi zaufało i powierzyło tak ogromną inwestycję życia jaką jest Rubin.

23. Czy jest coś, o co nie zapytałam a chcielibyście wspomnieć?

Nic mi nie przychodzi do głowy.

24. Co chcielibyście życzyć wszystkim narzeczonym, którzy planują ślub?

Miłości i wzajemnego szacunku.

Dworek Saski

Limanowskiego 150, Radom

667 63 43 23

Na pytania odpowiada Ewa Stylska – córka właścicieli 

1. W Radomiu, 8 minut od centrum miasta znajduje się dom weselny - Dworek Saski. To dobra lokalizacja na tego typu działalność? 

Oczywiście, najlepsza! Dworek Saski znajduje się w spokojnej części Radomia, gdzie króluje cisza i piękna  przyroda.

2. Dworek Saski to biznes rodzinny. Czy łatwo współpracuje się z rodziną i czy decyzje podejmujcie jednogłosie? 

Tak, to prawda pracujemy wspólne z całą rodziną. Ostateczna decyzja w głównej mierze zależy od rodziców ale zanim ją podejmą wspólnie przeprowadzamy burzę mózgów. Każdy przedstawia swoje propozycje i działania.

3. Dworek Saski to również restauracja. Co możemy skosztować? 

Tak, jak najbardziej. Myślę, że każdy tutaj znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy serdecznie na placuszki ziemniaczane z gulaszem z dziczyzny, saską karkóweczkę z boczusiem i na przepyszny sos borowikowy.

4. Czy macie ulubione danie i czy znajdziemy go w menu weselnym?

Menu weselne jest mocno rozbudowane. Znajdują się w nim dania z drobiu, wieprzowiny, wołowiny, dziczyzny i dania rybne. Oczywiście nie możemy zapomnieć o daniach jarskich. Ja osobiście bardzo lubię zupę królewską i borowikową. 

5. Będąc właścicielami sali weselnej, jak spędzacie czas wolny?

Hmm... dobre pytanie. Ze względu na to, że jesteśmy rodziną, widzimy się codziennie. Nasz czas wolny to tak naprawdę spontan. Jeśli mamy chwilkę to robimy grilla lub wspólną kawusie. 

6. Czy pamiętasz jakiś szczególny moment, Parę Młodą lub wydarzenie, które wyjątkowo utkwiło Ci w Pamięci?

Oj tak. Ja bardzo lubię nasze Pary Młode. Czas przygotowań weselnych trwa kilka lat przez co naprawdę można się zżyć z Młodymi i ich rodzicami. To bardzo wyjątkowi ludzie, często dla rodziców jest to pierwsza taka uroczystość, dlatego w każdej sprawie mogą na mnie liczyć.

7. Macie duży ogród, czy zdarzają się klienci, którzy ze względu na duża przestrzeń na zewnątrz decydują się na organizacje przyjęcia? 

Duży parking i przepiękny ogród to nasz główny atut. Dla Pary Młodej bardzo istotną kwestią są miejsca parkingowe oraz plac zabaw dla dzieci. Często w okresie letnim udostępniamy dla najmłodszych również dmuchańce. 

8. Ile gości pomieści Wasza sala weselna i czy dysponujecie miejscami noclegowymi?

Sala weselna jest bardzo duża.  Główna sala konsumpcyjna pomieści do 300 osób, dodatkowo mniejsza do 140 osób, w ogrodzie mamy jeszcze Bacówkę. To cudowne miejsce w stylu góralskim w którym organizujemy uroczystości do 120 osób. 

9. Co znajdziemy w menu Dworku Saskiego? Co szczególnie polecacie?

Dla miłośników dziczyzny polecamy płonącego, pieczonego dzika podanego z kaszą i żurawiną oraz kiełbasę z jelenia. Bardzo często Para Młoda wybiera tę opcję. Jeśli chodzi o pozostałe menu to polecam krem z pieczonych pomidorów z krewetką i roladki ze szparagami w puszystym sosie. Nie mogę zapomnieć o staropolskich flakach, które robią furorę. 

10. Coraz więcej osób boryka się z problem nietolerancji pokarmowych. Czy Wasza kuchnia oferuje potrawy dla osób ze specjalną dietą, np. bezmięsną, bezglutenową, bez mleka? 

Oczywiście, coraz częściej Pary Młode zgłaszają dodatkowe dania dla osób z nietolerancją lub będących na diecie. Dla Nas nie ma najmniejszego problemu, wręcz prosimy o kontakt telefoniczny w celu ustalenia odpowiedniego menu. 

11. Wasz szef kuchni to wcielony Gordon Ramzey czy raczej opanowany Kurt Scheller?

Och... zależy od sytuacji. Żartuje oczywiście. Na kuchni pracują wspaniałe osoby, które w każdej sytuacji próbują znaleźć najlepsze rozwiązanie.

12. Czy zainteresowane Pary Młode mogą zorganizować u Państwa ślub plenerowy i czy pomagacie w organizacji? 

Nasz ogród to najlepsze miejsce na ślub plenerowy. Zawsze staramy się odczytać intencje Pary Młodej i wspólnie zaplanować tę uroczystość.

13.  Jaki styl wesela można zaaranżować w Waszym obiekcie weselnym, tak żeby był spójny ze stylem sali?

Nasza sala jest bardzo elegancka, wnętrze zdobią piękne ogromne żyrandole i dekoracyjna sztukateria. Tak naprawdę każdy styl będzie odpowiedni, kwestia dodatków i będzie jak w bajce. Tak dla ciekawości, organizowaliśmy przyjęcie weselne dla wspaniałej pary o tematyce “Alicja z Krainy Czarów”. 

14. Ile dań oraz ile przystawek warto zamówić, żeby było w sam raz?

Myślę, że pięć dań gorących i dwanaście przystawek to najlepszy duet. Do tego dochodzą ciasta, słodki stół, owoce, stół wiejski, stół rybny i sushi. Nie zapomnijmy o dobrej muzyce.

15. Ceny za wesele i inne imprezy okolicznościowe. Pary Młode często organizując wesele, sięgają języka "po ile talerzyk?" Chciałbyś, pokrótce, opowiedzieć co składa się na tzw. talerzyk oraz jakie przełożenie ma cena do jakości?

Ceny uzależnione są tak naprawdę od ilości osób i od tego co Para Młoda będzie sobie życzy. Dlatego tak ważne jest indywidualne spotkanie organizacyjne. Zapraszam wszystkie Pary Młode na miejsce do Dworku Saskiego, abyśmy mogli wspólnie porozmawiać o szczegółach tego wyjątkowego dnia. 

16. Jakie są jeszcze możliwe dodatkowe koszty wesela, poza talerzykiem?

Dodatkowych atrakcji i dekoracji może być tysiące. Zaczynając od zmiany kolorów obrusów czy krzeseł kończąc na pokazie akrobatyki czy koncercie.

17. Czy w lokalu znajduje się dodatkowe pomieszczenie organizacyjno-logistyczne, w którym swój sprzęt mogą przechować zewnętrzni usługodawcy lub sama para młoda? 

Wszystkie dodatkowe pomieszczenia znajdują się na piętrze. Para Młoda zawsze może skorzystać z przygotowanego apartamentu.

18. Czy dysponujecie miejscami noclegowymi, a jeśli nie czy możecie polecić hotel blisko Waszego lokalu?

Jak najbardziej do dyspozycji gości przekazujemy w sumie dwadzieścia trzy miejsca noclegowe. Są to pokoje dwu, trzy i czteroosobowe.

19. Kiedy jest najlepszy moment, żeby para Młoda podpisała umowę na realizację wesela?

Lubię takie spotkania w tygodniu, kiedy w 100% mogę skupić się na pytaniach Pary Młodej. Często takie spotkania trwają godzinami, tak dobrze nam się rozmawia.

20. Czym wyróżniacie się spośród innych obiektów, zajmujących się imprezami okolicznościowymi?

Pyszną kuchnią, rodzinną i miłą atmosferą, a w realizacji zadań perfekcyjnością. Dodatkową zaletą jest nasza lokalizacja.

21. Z czego jesteście najbardziej dumni? Co czujecie kiedy po zaparkowaniu auta, stajecie przed wejściem do budynku?

Cieszymy się, że przez te dwanaście lat uszczęśliwiliśmy tak wiele wspaniałych Młodych Par. Jestem dumna, że pracujemy z wyjątkowymi ludźmi, dzięki którym nadal działamy i mamy cudowne plany na przyszłość.

22. Czy jest coś, o co nie zapytałam a chcielibyście wspomnieć?

Hmm... wszystkie pytania były ciekawe, starałam się odpowiedzieć całym sercem, najlepiej jak potrafię. Co więcej mogę powiedzieć? Zapraszamy serdecznie wszystkie Pary Młode do organizacji przyjęcia weselnego w Dworku Saskim. Będziemy starać się najlepiej jak potrafimy, abyście czuli się jak w bajce.

23. Co chcielibyście życzyć wszystkim narzeczonym, którzy planują ślub?

Przede wszystkim zdrowia i miłości. Tańczcie, jakby nikt nie patrzył, śmiejcie się, aż Was rozbolą policzki, bawcie się jakby jutra miało nie być, po prostu kochajcie się.

 

Zdjęcia użyte w artykule pochodzą z archiwum sal weselnych.